Krasnystaw: Młody kierowca jechał na łysych oponach. Uderzył w latarnię

Młody 18-letni kierowca pędził osobowym Audi, w którym były doszczętnie zużyte opony. Jazdę zakończył na słupie oświetleniowym.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ul. Polewanej w Krasnymstawie. Kierujący osobowym Audi w rejonie skrzyżowania i oznakowanego przejścia dla pieszych stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup oświetleniowy.

Młody 18-letni kierowca to mieszkaniec gminy Łopiennik Górny, jechał wraz z pasażerem. Na szczęście doznali oni tylko ogólnych potłuczeń. W wyniku uderzenia latarnia przewróciła się na jednię.

– Wykonujący czynności na miejscu policjanci stwierdzili, że do zdarzenia oprócz nadmiernej prędkości, przyczynił się stan techniczny pojazdu – informuje podkom. Piotr Wasilewski z chełmskiej policji.

W samochodzie był nadmiernie zużyty bieżnik opon. Badanie alkomatem wykazało, iż 18-latek był trzeźwy. W związku z faktem, iż kierujący stworzył poważne zagrożenie dla innych osób, zostało mu zatrzymane prawo jazdy, które posiadał od siedmiu miesięcy oraz dowód rejestracyjny.

(fot. policja)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.