Kraśnik: Wiosenne zarybianie zalewu. Wpuszczono tonę ryb

zarybienie7

Urząd Miasta Kraśnik podsumował wiosenne zarybienie zalewu kraśnickiego. Do akwenu wpuszczono tonę ryb.

 

W porozumieniu z przedstawicielami działających na terenie miasta kół wędkarskich należących do Polskiego Związku Wędkarskiego odbyło się wiosenne zarybieniu Zalewu Kraśnickiego.

 

Do zbiornika trafiła tona ryb: karp kroczek (500 kg), jaź oraz lin (po 250 kg). Lubelski Zarząd Okręgu PZW ze swej strony sfinansował dodatkowy zakup 300 kg szczupaka.

 

W trosce o stan populacji ryb w Zalewie, Miasto Kraśnik dokonuje regularnych zarybień. W 2014 roku do zbiornika wpuszczonych zostało prawie 3,5 tony ryb. Były to: karp (2 tony), lin i karaś pospolity (po 500 kg) oraz szczupak (450 kg). Zarybienie powtórzono wiosną 2016 roku. Zakupiono wtedy 800 kg karpia.

zarybienie3

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.