Makabryczne odkrycie na jednej z posesji. Zwłoki noworodka zakopane w pudełku za stodołą

policja radiowóz
Zdjęcie ilustracyjne | fot. POLICJA

Makabryczne odkrycie na jednej z posesji w miejscowości Brzeziny w gminie Kraśniczyn (pow. krasnostawski). W ziemi znaleziono zwłoki noworodka.

 

W ubiegłym tygodniu policjanci z Krasnegostawu zostali powiadomieni, że w miejscowości Brzeziny na jednej z posesji mogą znajdować się zakopane zwłoki noworodka, które matka zakopała 8-9 lat temu. Policjanci wzięli pod uwagę tą informację i nie trzeba było długo czekać, aż przystąpią do działania i weryfikacji.

 

Policjanci udali się pod wskazany adres. Rozpoczęły się przeszukiwania posesji, a dokładnie przekopywanie terenu w poszukiwaniu zwłok noworodka. Nie zajęło to im długo. Jeden z policjantów podczas prac poszukiwawczych za jednym z budynków gospodarczych natknął się na pudełko zakopane w ziemi.

 

– To było tekturowe pudełko zawinięte w foliowy worek. Wewnątrz znajdowały się zwłoki noworodka – mówi Bartosz Wójcik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

 

Na miejscu makabrycznego odkrycia pracował biegły medycyny sądowej. Stwierdził, że nie może ocenić, jaka była płeć dziecka, ponieważ zwłoki znajdowały się w znacznym stanie rozkładu.

 

Czytaj także: Matka zakopała noworodka. W piątek została zwolniona do domu

 

– Zakopano je niespełna pół metra pod ziemią – wyjaśnia Bartosz Wójcik. W piątek odbędzie się sekcja zwłok, która określi jak długo ciało przeleżało w ziemi, obrażenia oraz powód śmierci – dodaje.

 

W środę zatrzymano 27-letnią kobietę, która miała dopuścić się tego czynu. Śledztwo ma charakter rozwojowy. Śledczy badają też czy kobiecie ktoś mógł pomóc ukryć zwłoki noworodka.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.