Matka zakopała zwłoki noworodka w ziemi. W piątek została zwolniona do domu

taśma policyjna
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Śledczy nie mają pewności czy dziecko urodziło się żywe. Wstępne wyniki sekcji zwłok noworodka nie wykazały żadnych obrażeń. W piątek 27-letnia kobieta została zwolniona do domu.

 

Przypomnijmy, że do makabrycznego odkrycia doszło w środę (11 października) na jednej z posesji w miejscowości Brzeziny (gm. Kraśniczyn). Z informacji jakie posiadali funkcjonariusze 27-letni kobieta miała zakopać na swojej posesji noworodka – te informacje się potwierdziły. O tym pisaliśmy tutaj

 

W piątek w Zakładzie Medycyny Sądowej została przeprowadzona sekcja rozkładających się zwłok noworodka. – Sekcja zwłok nie pozwoliła stwierdzić, czy dziecko urodziło się żywe, czy też martwe. Wiadomo, że na ciele nie znaleziono żadnych obrażeń – mówił Bartosz Wójcik, rzecznik prokuratury Okręgowej w Zamościu.

 

Co jeszcze wiadomo? – Wiadomo też, że była to ciąża donoszona, a noworodek był prawdopodobnie płci żeńskiej. Nie ma podstaw, by zatrzymanej kobiecie postawić jakiekolwiek zarzuty – dodaje Wójcik.

 

W związku z tym prokuratura nie widzi podstaw do postawienia zarzutu kobiecie – może być tylko świadkiem w tej sprawie. Dlatego po przesłuchaniu – w piątek – została zwolniona do domu.

 

Według wstępnych ustaleń ciało noworodka było ukryte pod ziemią przez około dziewięć lat.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.