Kradzione silniki na terenie jednej z firm koło Lublina. Ich wartość oszacowano na 150 tys. złotych

Silnik HEMI na palecie
Silnik HEMI na palecie | fot. KMP Lublin

Operacyjni z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji ujawnili na terenie jednej z firm koło Lublina skradzione silniki, skrzynie biegów i inne elementy konstrukcyjne o wartości 150 tys. złotych.

Silniki z kradzionych aut w magazynie koło Lublina

Do realizacji doszło na terenie powiatu lubelskiego. Z ustaleń operacyjnych z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie wynikało, iż na terenie jednej z firm koło Lublina mogą znajdować się silniki z kradzieży.

Funkcjonariusze podczas przeszukania hali magazynowej odnaleźli części z usuniętymi numerami VIN. Wśród zabezpieczonego mienia znalazły się silniki z osprzętem, skrzynie biegów oraz inne elementy konstrukcyjne. Łączną wartość odzyskanych elementów to około 150 tys. złotych.

Z ustaleń policji wynika, że nie była to tzw. dziupla, a miejsce, gdzie ktoś ukrywał skradziony łup. Obecnie policjanci prowadzą intensywne czynności w tej sprawie. Funkcjonariusze ustalają okoliczności kradzieży oraz poszukują osób odpowiedzialnych za czyny.

Skradzione silniki w magazynie pod Lublinem
Skradzione silniki w magazynie pod Lublinem | fot. KMP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.