Kradł samochody, rozbierał je na części. Seryjny złodziej zatrzymany

68 139217
Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności | fot. KMP Lublin

Policjanci zatrzymali 46-latka z Lublina, który kradł samochody, a później rozbierał je na części. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

W czwartek późnym wieczorem policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu z KMP w Lublinie weszli na teren jednej z posesji w gm. Wojciechów. Na miejscu ujawnili dziuplę samochodową i zatrzymali na gorącym uczynku rozbierania skradzionego samochodu mężczyznę. Okazał się nim 46-latek z Lublina.

W trakcie czynności policjanci udowodnili mu dokonanie w okresie od końca kwietnia do początku grudnia szeregu kradzieży i włamań do domów jednorodzinnych i garaży na terenie powiatu lubelskiego.

Łącznie mężczyzna usłyszał 11 zarzutów. 46-latek podejrzany jest o kradzież m.in. trzech samochodów marki Volkswagen Transporter, Dacii Duster oraz dwóch skuterów wodnych i quada marki Artic Cat. Łącznie pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę ponad 120 tys. zł.

Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli skradzione mienie o wartości ponad 30 tys. zł. m.in. samochód marki Volkswagen Transporter skradziony w ubiegłą niedzielę oraz skuter wodny z przyczepką.

W sobotę 46-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Teraz mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w tymczasowym areszcie. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.