Koszmar na ulicach Lublina. Jest bardzo ślisko, dochodzi do wielu kolizji i niebezpiecznych sytuacji

Kierowca trolejbusu nie zdążył wyhamować i zderzył się z autobusem
Kierowca trolejbusu nie zdążył wyhamować i zderzył się z autobusem | fot. czytelnik Michał

Na drogach i chodnikach od kilku godzin panują wyjątkowo niebezpieczne warunki. Opady deszczu i mokrego śniegu, które wystąpiły w ciągu dnia, powodują gołoledź. Kierowcy pytają, gdzie się podziały służby drogowe z solarkami.

Ekstremalnie ślisko na drogach i chodnikach w Lublinie

Od godzin wieczornych panują trudne warunki ze względu na zamarzanie mokrych nawierzchni. Gołoledź już jest zauważalna na drogach i chodnikach w Lublinie i regionie. Kierowcy muszą się mieć na baczności, bo wystarczy chwila nieuwagi, by zatrzymać się na czyimś zderzaku lub krawężniku.

Warunki atmosferyczne są groźne nawet dla pojazdów komunikacji miejskiej. Po godz. 19 na ul. Krochmalnej w rejonie wiaduktu doszło do zderzenia dwóch takich pojazdów. Kierowca trolejbusu linii 157 nie wyhamował przed zatrzymującym się autobusem linii 40 i uderzył w jego tył.

Na wielu ulicach należy zachować szczególną ostrożność, bo otrzymujemy kolejne zgłoszenia o kolizjach z udziałem pojazdów w ruchu. W kilku przypadkach kierowcy nie wyhamowali i uderzyli w elementy infrastruktury drogowej. Kierowcy pytają się, gdzie się podziały służby drogowe.

Aktualizacja:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał ostrzeżenia przed gołoledzią dla naszego miasta. Czy to było powodem braku reakcji drogowców?

Na których ulicach obecnie jest tragicznie? Dajcie znać w komentarzu!

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Al. Kraśnicka i okolice skrzyżowania z ul. Jana Pawła II to jedno lodowisko! Mimo zimowych opon sunąłem autem jak na łyżwach.

  2. Ja się pytam gdzie się podział mózg niektórych kierowców? Idąc dzisiaj tylko kilometr zaobserwowałem brawurę 2 razy.