Kośminek ze „Skwerem Marzeń” – nowa zielona przestrzeń dla mieszkańców

Skwer marzeń_wizualizacja "Kośminek" | fot. Miasto Lublin
Skwer marzeń_wizualizacja "Kośminek" | fot. Miasto Lublin

Miasto Lublin planuje utworzenie „Skweru marzeń” w dzielnicy Kośminek. Projekt, który jest częścią Zielonego Budżetu, ma na celu stworzenie nowego zielonego zakątka przy ul. Długiej, który będzie służył mieszkańcom jako miejsce odpoczynku i integracji.

Nowy zielony zakątek na Kośminku

Miasto Lublin ogłosiło zamówienie na zagospodarowanie terenu zielonego przy ul. Długiej 33a w dzielnicy Kośminek. Planowany „Skwer marzeń” ma stanowić nie tylko miejsce odpoczynku, ale również wyróżniać się nowoczesnymi rozwiązaniami w miejskim krajobrazie.

Projekt „Skwer Marzeń”

Blanka Rdest, Dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej UM Lublin, podkreśla, że realizacja projektu jest efektem konsultacji społecznych i zawiera sugestie mieszkańców.

„Sukcesywnie realizujemy pomysły mieszkanek i mieszkańców wybrane w ramach Zielonego Budżetu. Nowy zielony zakątek, który powstanie, będzie stanowił nie tylko miejsce odpoczynku, ale też wyróżniał się indywidualnymi rozwiązaniami w miejskim krajobrazie i był zgodny z aktualnymi trendami w projektowaniu zieleni” – mówi Rdest.

Skwer marzeń_wizualizacja "Kośminek" | fot. Miasto Lublin
Skwer marzeń_wizualizacja „Kośminek” | fot. Miasto Lublin

Elementy skweru

W ramach prac budowlanych zaplanowano:

  • Budowę ciągu pieszego
  • Ustawienie małej architektury: ławki, kosze na odpady i na psie odchody, donice
  • Montaż urządzeń zabawowych: hamak, huśtawka „bocianie gniazdo”, drabinki
  • Nasadzenia krzewów liściastych i iglastych (m.in. pęcherznica kalinolistna, lilak drobnolistny, irga pozioma, sosna górska)
  • Sadzenie drzew (platan klonolistny, grusza drobnoowocowa, jarząb szwedzki)
  • Wprowadzenie bylin i traw ozdobnych (poziomka, truskawka, śmiałek darniowy)

Integracja i aktywność

„Skwer marzeń” ma stać się miejscem integracji oraz spotkań dla mieszkańców wszystkich pokoleń. Już teraz odbywają się tam warsztaty dla dzieci i różne wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Realizacja projektu

Otwarcie ofert przetargowych zaplanowano na 5 lipca, a wykonawca będzie miał 3 miesiące na realizację prac od momentu podpisania umowy. Projekt jest realizacją zadania z Zielonego Budżetu „Miejsce dla Ciebie”.

Jakie inne zielone przestrzenie chciałbyś zobaczyć w swojej okolicy? Podziel się swoimi pomysłami w komentarzach lub udostępnij ten artykuł, aby zachęcić do dyskusji innych mieszkańców!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.