Kosmiczne ceny faworków! W Lublinie za kilogram trzeba zapłacić nawet 200 złotych

Faworki na talerzu, filiżanka kawy i mleko
Faworki na talerzu, filiżanka kawy i mleko | fot. Adobe Stock

Faworki to symbol karnawału i słodkość uwielbiana przez wielu. Tegoroczne ceny faworków mogą jednak odebrać apetyt. Jak się okazuje, za kilogram może przyjść nam zapłacić nawet 200 złotych. Bierzemy pod lupę ceny chruścików w lubelskich cukierniach i piekarniach. Ile kosztują faworki?

Ceny faworków na tłusty czwartek 2024

Faworki w piekarniach i cukierniach sprzedawane są na wagę. Do klienta należy sprawdzanie gramatury na winietce, niektóre punkty podają cenę za kilogram, niektóre za 100, 120, lub 200 g. W cukierniach i piekarniach ceny są niższe, ale rozstrzał jest dość spory.

Znacznie taniej wychodzą faworki w marketach, jednak wielu klientów twierdzi, że jakością i smakiem odbiegają od tych domowych. Tu ceny zaczynają się w okolicy 40 zł/kg. W Lidlu obecnie można kupić opakowanie faworków 200 g za 7,49 zł.

Szczegóły:

Fani kulinarnej zabawy mogą pokusić się o samodzielne przygotowanie chruścików. Będzie nie tylko według własnego smaku, ale też taniej.

200 zł za kilogram faworków

Ceny karnawałowych słodyczy w tym roku nas elektryzują. Pączek 30 zł? Żaden problem. Taką ofertę na pączki przygotowała Cukiernia Czekoladowy z Lublina. Wydaje się, że drożej już się już nie da, a jednak… Za faworki w cukierni Co dobre, to dobre trzeba zapłacić w tym roku 200 zł za kilogram. Faworki czekają przygotowane w paczkach po 100g. Jedna kosztuje 20 zł.

Postanowiliśmy przyjrzeć się popularnym cukierniom, kawiarniom, piekarniom i restauracjom z Lublina, które w tym roku przygotowały ofertę na tłusty czwartek 2024. Ile trzeba zapłacić za faworki? Kolejność przedstawionych miejsc jest przypadkowa.

Zobacz także: Pączki na tłusty czwartek drogie jak nigdy. Ceny w Lublinie wystrzeliły! Niektóre kosztują 30 zł za sztukę

Lublin. Gdzie kupić faworki w tłusty czwartek 2024?

Co słodkie, to dobre

Adres: ul. Popiełuszki 28D/2

  • Faworki 100g – 20 zł/opak. (200 zł/kg)

Piekarnia-Cukiernia Marcin Orlikowski

Adres: ul. Lubartowska 15, ul. Kaczeńcowa 1a, ul. Czeremchowa 5, ul. Władysława Grabskiego 25, ul. Harnasie 11/19, ul. Tomasza Zana 43, ul. Daszyńskiego 4a, ul. Medalionów 8

  • Faworki – 95 zł/kg

Cukiernia Skierka (LSS Społem)

Adres: ul. Wileńska 21 (Targ na Wileńskiej)

  • Faworki – 112 zł/kg

Piekarnia Sarzyński

Adres: ul. Tomasza Zana 19, ul. Baśniowa 11

  • Faworki 200g – 28,99 zł/opak. (144,95 zł/kg)

Zielony Talerzyk

Adres: ul. Królewska 3

  • Faworki wegańskie – 99 zł/kg

Piekarnia Kuźmiuk

Adres: ul. Furmańska 4, ul. Wileńska 21, ul. Peowiaków 6

  • Faworki – 135 zł/kg

Cukiernia Chmielewski

Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 8

  • Faworki – 130 zł/kg

W Chlebaku

Adres: ul. Wieniawska 8, ul. Lipowa 11, ul. Koralowa 1, ul. Męczenników Majdanka 14 (Kaufland), Al. Racławickie 28a, ul. Bursztynowa 24, ul. Kapucyńska 2 (W Chlebaku Bistro)

  • Faworki 120g – 15 zł/opak. (125 zł/kg)

Staropolska Galeria Smaku

Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 41/1, ul. Zamojska 14

  • Faworki 150g – 19,80 zł/opak. (132 zł/kg)

Skusicie się na wizytę w jednej z tych lokalizacji?

PS. Zabrakło twojego ulubionego miejsca? Daj nam znać w komentarzu poniżej!

– MATERIAŁ AKTUALIZOWANY –

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.