Koronawirus w woj. lubelskim: Osoba z powiatu tomaszowskiego zakażona SARS-CoV-2

IMG 20200311 122315
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Mamy nowy przypadek zakażenia koronawirusem w województwie lubelskim. Potwierdzony przypadek dotyczy osoby z powiatu tomaszowskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę 15 marca o najnowszych statystykach dotyczących zachorowań na koronawiruse w Polsce. Według resortu zdrowia mamy siedem nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

„Potwierdzone przypadki dotyczą osoby z woj. podkarpackiego (Leżajsk), dwóch z woj. mazowieckiego (Warszawa), jednej z woj. świętokrzyskiego (Kielce), jednej z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda), jednej z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i jednej osoby z woj. lubelskiego” – informuje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 111/3 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Koronawirus w powiecie tomaszowskim

„Na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzony wynik zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczy osoby w przedziale wieku 25-35 lat, z powiatu tomaszowskiego, która wróciła z kraju z dużą transmisją koronawirusa” – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik prasowy wojewody lubelskiego.

Aktualnie (15 marca 2020 r.), na terenie województwa lubelskiego jest 16/1 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 34 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 348 osoby są poddane kwarantannie, a 2963 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wiadomościami dotyczącymi koronawirusa w Polsce. Kliknij >>TUTAJ<< i sprawdź najnowsze wiadomości.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.