Koronawirus w Polsce. Od poniedziałku zamknięte wszystkie przedszkola, szkoły i uczelnie

mateusz morawiecki
Premier Mateusz Morawiecki | fot. Adam Guz / KPRM

Rząd podjął decyzję o zawieszeniu na dwa tygodnie zajęć we wszystkich placówkach oświatowych i uczelniach w Polsce. Zawieszono także działalność placówek kulturalnych.

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

Od poniedziałku zamknięte wszystkie szkoły na dwa tygodnie

„Chcemy spowolnić maksymalnie rozprzestrzenianie się wirusa. Potrzeba zdeterminowanych działań, prowadzących do zmiany nawyków, także kulturowych, jak witanie się, podawanie ręki. Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych i szkół wyższych na dwa tygodnie od najbliższego poniedziałku” – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Sytuacja ma związek z koronawirusem.

„Podjąłem decyzję o zawieszeniu zajęć na uczelniach w dniach 12-25 marca. To nie oznacza zamknięcia uczelni. Powinna normalnie działać administracja uczelni. Władze są zobowiązane, żeby zapewnić studentom zajęcia online” – powiedział wicepremier Jarosław Gowin.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przestrzegał, że najbliższe dwa tygodnie to nie będzie czas wolny od szkoły, lecz niezbędnej izolacji. – „Stąd gorący apel do wszystkich, którzy będą przez 14 dni nieobecni w szkołach i na uczelniach – to nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny”.

Wszystkie materiały dotyczące KORONAWIRUSA.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dlaczego są zasiłki na dziecko do 8 rż, a powyżej już nie??? Mam 9 letnie dziecko zostawić samo w domu?Paranoja