Koronawirus w Polsce: 15 nowych chorych. Jedna osoba z woj. lubelskiego

10153131 szpital 900 557
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Koronawirus w Polsce. Mamy 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą 8 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

Zakażenia koronawirusem Polska

Łącznie w Polsce jest obecnie 649 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu koronawirusa w Polsce zmarło 7 osób. Jedna osoba została wyleczona.

Koronawirus w województwie lubelskim – 23.03.2020, godz. 8:40

Na terenie województwa lubelskiego mamy jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzony pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Jest to mężczyzna w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu lubelskiego, w stanie dobrym, który przyjechał z kraju o dużej transmisji wirusa.

Na dzień 23 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 40 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych, w tym 1 osoba zmarła.

Aktualnie, na terenie województwa lubelskiego, 18 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 3271 osób jest poddanych kwarantannie, a 5504 osób jest objętych nadzorem służb sanitarnych.

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.