Koronawirus. Podwójne pensje dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników walczących z COVID-19

Koronawirus. Podwójne pensje dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników walczących z COVID-19
Polowa izba przyjęć w czasie ćwiczeń przed Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim Jana Bożego w Lublinie | fot. Katarzyna Link/LUW

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział podwojenie wynagrodzeń dla medyków walczących z COVID-19 i brak kar dla lekarzy za nieumyślne błędy popełniane podczas leczenia zakażonych koronawirusem.

„Będziemy do Sejmu składali projekt ustawy o tzw. dobrym samarytaninie, który ma zapewnić bezpieczeństwo i godne warunki dla personelu medycznego” – zapowiedział w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Projekt ustawy zakłada m.in. podwojenie wynagrodzenia każdemu personelowi zaangażowanemu w walkę z koronawirusem. Będzie wypłacany dodatek w wysokości 100 proc. podstawowego wynagrodzenia. Dodatkowo wszyscy medycy, którzy będą skierowani na kwarantanne lub izolację otrzymają pełne wynagrodzenie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Płaca minimalna 2021. Od nowego roku podwyżka minimalnego wynagrodzenia. O ile?

Szef resortu zdrowia mówił też o propozycji, tzw. klauzuli dobrego Samarytanina. – „Wyłącza odpowiedzialność karną dla tych lekarzy, którzy w ramach walki z epidemią popełnią błąd. Jeśli ten błąd będzie nieumyślny, wtedy wyłączony jest rygor sankcji karnej” – wyjaśnił.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.