Koronawirus nie ma szans z tym konfesjonałem. Ruszyła zbiórka na jego spłatę

konfesjonał z ozonatorem parafia snopków
Nowy konfesjonał z ozonatorem w parafii pw. bł. Karoliny Kózkowny w Snopkowie koło Lublina

W parafii pod Lublinem można się wyspowiadać bez obaw o zakażenie się koronawirusem. A to dzięki nowemu konfesjonałowi, który został wyposażony w ozonator.

Jest on dźwiękoszczelny, dębowy i sam się dezynfekuje. Mowa tutaj o nowym konfesjonale, który został zakupiony przez parafię pw. bł. Karoliny Kózkowny w Snopkowie koło Lublina. Kosztował niemało, bo 37 tysięcy złotych. Parafia nie ma wystarczających środków na spłatę nowego konfesjonału, więc wystartowano z internetową zbiórką.

„Zapłacone zostało już 15 tys. zł, do spłaty pozostało nam 22 000 PLN. Wszystko w trosce zdrowie fizyczne i duchowe naszych wiernych. Ten, kto wie jak ważne dla katolików jest przeżycie spowiedzi, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, z całą pewnością odpowie na naszą prośbę: modlitwą, udostępnieniem, dobrym słowem czy wpłatą umożliwiającą Parafii spłatę pozostałych zobowiązań za konfesjonał” – mówi ks. Mirosław Matuszny, proboszcz parafii pw. bł. Karoliny Kózkowny w Snopkowie.

Jak działa nowy konfesjonał? Jego wygląd zewnętrzny jest taki sam jak inne konfesjonały. Mechanizm dezynfekujący został ukryty w środku. Konfesjonał może być dezynfekowany po każdym penitencie, lecz wtedy musi nastąpić przerwa w spowiedzi. W zamkniętym pomieszczeniu gaz kumuluje się przez ok. 15 minut, a później potrzeba jeszcze chwili na wywietrzenie konfesjonału.

Zrzutka znajduje się po tym linkiem: zrzutka.pl/bnkd7n

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.