Koronawirus na mszy w Paszenkach. Sanepid poszukuje wiernych, którzy byli w kościele

msza ksiądz kielichy kościół shutterstock
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

U jednej z osób, która była na mszy w kościele w Paszenkach potwierdzono zakażenie koronawirusem. Sanepid w Parczewie apeluje o zgłaszanie się innych uczestników nabożeństwa.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Parczewie prosi o pilny kontakt wszystkie osoby, które w dniach 12.07.2020 r. i 19.07.2020 r. o godzinie 9.00 uczestniczyły we mszach świętych w kościele p.w. Trójcy Świętej w Paszenkach (powiat parczewski).

Uczestnicy tego nabożeństwa mogły zostać narażone na ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Okazało się bowiem, że u jednego z uczestników mszy świętej, wynik testu na obecność koronawirusa był pozytywny. Osoba ta mogła, choć nie musiała, zarazić innych.

Uczestnicy nabożeństwa mogą dzwonić do parczewskiej stacji na numer tel. 83 354 23 29 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:05) lub pisać na adres: [email protected] Telefon alarmowy poza godzinami pracy urzędu: 517 641 926.

Osoby, które mogły mieć kontakt z zakażoną osobą, będą kierowane na 14-dniową kwarantannę.

Do dnia 25 lipca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego potwierdzono badaniami laboratoryjnymi 909 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 655 ozdrowieńców i zarejestrowano 20 zgonów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.