Koronawirus. Lidl wprowadza ograniczenia liczby osób przebywających w sklepie

IMG 20190903 070543
Wyprzedaż towaru w Lidlu przy ul. Koncertowej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce Lidl postanowił wprowadzić ograniczenia dla klientów, aby zapewnić im jak największe bezpieczeństwo.

Dodatkowe środki bezpieczeństwa mają zostać wprowadzone bezzwłocznie w kolejnych sklepach Lidl. Są to m.in. ograniczenia co do liczby klientów, którzy będą mogli znajdować się w sklepie w tym samym czasie.

„Wprowadzenie ograniczenia ilości osób przebywających w jednym czasie w sklepach w wybranych lokalizacjach również ma wspierać kwestie bezpieczeństwa. Będziemy obserwować na bieżąco rozwój sytuacji i reagować” – podała Aleksandra Robaszkiewicz, rzeczniczka Lidl Polska.

Nie padły żadne sztywne liczby – to od pracowników marketu będzie zależeć, czy liczba klientów przekracza poziomu bezpieczeństwa.

Lidl pracuje również nad przezroczystymi osłonami pleksi, ochraniającymi pracowników w strefie kas i nad wyznaczeniem na podłodze linii kas miejsca obsługi klienta z zachowaniem bezpiecznej odległości. Sieć przypomina o zachowywaniu bezpiecznej odległości między ludźmi, minimum 1,5 m.

W każdym markecie Lidla pojawią się środki dezynfekujące – jak płyny antybakteryjne z instrukcją poprawnego mycia rąk. Dzięki komunikatom głosowym klienci mogą się dowiedzieć, że Lidl zachęca do płatności bezgotówkowych.

Zmianie nie ulegają godziny otwarcia marketów Lidla.

CZYTAJ TAKŻE: Biedronka walczy z koronawirusem. „Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych rozwiązań”

Z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy na naszej stronie specjalną zakładkę KORONAWIRUS, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa w Lublinie i województwie lubelskim.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.