Biedronka walczy z koronawirusem. „Wyjątkowa sytuacja wymaga wyjątkowych rozwiązań”

biedronka koronawirus
Biedronka zaostrza środki bezpieczeństwa przed koronawirusem | fot. czytelnik Maciej

Biedronka wprowadza zmiany w funkcjonowaniu sklepów. Nowe godziny otwarcia, limit klientów przebywających jednocześnie w sklepie, większe odległości i osłony z pleksi przy kasach czy praca rotacyjna – to tylko niektóre z nowości w Biedronce.

  • Sklepy Biedronki będą otwarte w innych godzinach niż dotychczas
  • Przy kasach mają być zamontowane osłony
  • Sieć wprowadza też możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy pracowników, którzy skończyli 60 lat

Biedronka reaguje na pandemię koronawirusa. Wprowadza w swoich sklepach specjalne rozwiązania: są to między innymi płyny dezynfekujące i chusteczki dla klientów, zmiana czasu pracy sklepów i limity osób na terenie placówek. Pracownicy Biedronki również zostali objęci działaniami zabezpieczającymi.

„Nasze sklepy pozostają otwarte, a dostawy są realizowane na bieżąco. Aby maksymalnie zatroszczyć się o jak największe bezpieczeństwo klientów i pracowników, zastosujemy nowe, konkretne rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że odniosą one skutek tylko wtedy, gdy wszyscy będziemy się stosować do zasad bezpieczeństwa. Wierzymy, że wspólnie poradzimy sobie w tej nowej niełatwej sytuacji” – mówi Paweł Stolecki, dyrektor operacyjny w sieci Biedronka.

Koronawirus w Polsce: Zmiany w Biedronce

Nowe godziny otwarcia Biedronki

W związku z aktualną sytuacją Biedronka skróci godziny pracy sklepów w całym kraju – placówki będą otwarte dla klientów od godz. 8:00 do 20:00. Zmiany będą wdrażane indywidualnie w każdej placówce, nie później jednak niż do 23 marca.

Środki dezynfekujące dla klientów

Przy wejściach na klientów czekać mają płyny ze środkami do dezynfekcji rąk, przy kasach – nawilżane chusteczki. „Ponieważ dostępność środków dezynfekujących jest ograniczona na rynku, podajniki będą wprowadzane do sieci stopniowo” – czytamy w komunikacie.

Przy kasach klienci będą proszeni o zachowanie większej odległości. Na podłogach pojawią się specjalne strefy pomagające utrzymać odległość 1 metra od innych klientów.

Przy kasach pojawią się też osłony pleksi. Mają zapewnić większą ochronę tak klientom, jak i pracownikom. Kiedy ta nowość pojawi się w Biedronce? Sklep wyjaśnia: stopniowo, w miarę dostępności takich rozwiązań na rynku.

Dużą zmianą będzie też fakt, że Biedronka ograniczy tłumy w sklepach. Adekwatnie do powierzchni danego sklepu, wyznaczona zostanie maksymalna liczba klientów mogących jednocześnie przebywać w obiekcie.

W sklepach wisieć mają plakaty przypominające klientom o zasadach utrzymywania higieny szczególnie istotnej w czasie pandemii koronawirusa. Wskazówki w tym zakresie będą również komunikowane poprzez głośniki. Biedronka informuje też o specjalnie uruchomionej infolinii.

Zmiany dla pracowników Biedronki

Zmiany odczują także pracownicy Biedronki. Firma przechodzi bowiem na pracę rotacyjną. Co to oznacza? Pracownicy będą podzieleni na dwie grupy, które – w cyklu tygodniowym – będą na zmianę pracować w sklepie lub pozostawać w domu. „Takie rozwiązanie ma na celu zapewnienia większego bezpieczeństwa pracowników” – komentują przedstawiciele Jeronimo Martins.

Sieć wprowadza także możliwość zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy tych zatrudnionych, którzy ukończyli 60 lat. Te osoby zostają zwolnione z obowiązku świadczenia pracy. To przez wzgląd na fakt, że znajdują się oni w grupie podwyższonego ryzyka zakażeniem wirusem SARS-CoV-2. „Pracownikom tym pensje będą wypłacane w normalnym wymiarze”.

CZYTAJ TAKŻE: Lidl wprowadza ograniczenia liczby osób przebywających w sklepie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.