Korki na ulicach, zatłoczone autobusy – ponad 60 tysięcy studentów wróciło do Lublina

Studenci wrócili do Lublina
Studenci wrócili do Lublina | fot. Dominik Wąsik

W autobusach tłoczno, na osiedlach brakuje miejsc parkingowych, na ulicach większe niż zazwyczaj korki, w sklepach pełno ludzi, a knajpy wypełnione po brzegi. Ponad 60 tys. studentów wróciło do Lublina.

Studenci wrócili do Lublina

Po wakacyjnej przerwie do Lublina wrócili studenci. Nie sposób ich nie zauważyć: większe korki na ulicach i ścisk w komunikacji miejskiej, pomimo uruchomienia dodatkowych kursów. Większy ruch możemy też zaobserwować w sklepach i galeriach. Sytuacja w każdej chwili może się jednak pogorszyć, bo to dopiero początek roku akademickiego. Z powrotu studentów najbardziej cieszą się właściciele lokali gastronomicznych, których w mieście nie brakuje.

Na terenie naszego miasta działa łącznie 9 uczelni, w tym 5 publicznych i 4 niepubliczne. Uczyć się w nich będzie ponad 60 tys. osób. Bardzo wysoki odsetek z nich – ponad 8 tys. osób to studenci zagraniczni. Stawia to Lublin w ścisłej czołówce w kraju pod względem umiędzynarodowienia uczelni. W styczniu tego roku odsetek obcokrajowców wyniósł ponad 12%. Najliczniej reprezentowane są: Ukraina, Zimbabwe, Białoruś i Tajwan.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.