Kopali go i szarpali. Chcieli ukraść pieniądze z ubezpieczenia

68 136318
Napadł na 64-latka | fot. KWP Lublin

Dwóch mężczyzn próbowało okraść 64-latka, który kilka dni wcześniej otrzymał pieniądze z ubezpieczenia. Napastnicy szarpali pokrzywdzonego i kopali go po całym ciele.

Do zdarzenia doszło 11 października w jednej z miejscowości w gm. Wysokie. Sprawcy usiłowali dokonać rozboju na 64-latku, który kilka dni wcześniej uzyskał pieniądze z ubezpieczenia.

Najpierw weszli na teren jego posesji, następnie szarpali za ubranie pokrzywdzonego i kopali po całym ciele doprowadzając do stanu bezbronności. Później przeszukali dom jednak nie odnaleźli ukrytej gotówki i uciekli z miejsca zdarzenia nie zabierając niczego.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Bychawie, który ustalili, dane sprawców rozboju. W czwartek zatrzymali jednego z nich. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec gm. Wysokie.

Ponadto policjanci udowodnili mężczyźnie dokonanie w ciągu dwóch ostatnich miesięcy czterech kradzieży z włamaniem i jednej kradzieży na terenie gm. Bychawa i Wysokie. Jego łupem padło m.in. paliwo, które spuszczał z maszyn rolniczych i ciężarówek. Łączna suma strat przez pokrzywdzonych została oszacowana na kwotę ponad 3 000 zł.

Wczoraj 43-latek został doprowadzonych do prokuratury. Następnie sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci są na tropie drugiego mężczyzny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.