Kontrowersyjny projekt uchwały wycofany z porządku obrad. Nie będzie nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w centrum miasta

Prezydent Lublina wycofuje się z ograniczenia godzin handlu alkoholem w centrum miasta
Prezydent Lublina wycofuje się z ograniczenia godzin handlu alkoholem w centrum miasta | fot. Dominik Wąsik

Rada Miasta miała w czwartek zająć się projektem uchwały ograniczającej godziny handlu alkoholem w centrum miasta. Straż Miejska domagała się wprowadzenia nocnej prohibicji w dwóch dzielnicach. Prezydent Lublina jednak w ostatnim momencie zdjął ten projekt z porządku obrad.

Zakaz sprzedaży alkoholu po 23 w Lublinie

Ograniczenia związane ze sprzedażą alkoholu w godz. 23.00-6.00 miały obowiązywać na terenie dzielnic Stare Miasto i Śródmieście. Nocna prohibicja w Lublinie miała dotyczyć ograniczenia sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży tj. w sklepach i stacjach benzynowych.

ZOBACZ: Straż Miejska domaga się wprowadzenia nocnego zakazu sprzedaży alkoholu w centrum

Nocnej prohibicji w centrum miasta domaga się Straż Miejska, która przekonywała, że ograniczenie godzin, w których można kupić alkohol, przyczyni się do zmniejszenia przypadków zakłócania porządku i bezpieczeństwa publicznego, ciszy nocnej oraz aktów wandalizmu na obszarze centralnych dzielnic miasta.

Dziś niespodziewanie przed rozpoczęciem sesji Rady Miasta zdjęto projekt uchwały z porządku obrad. Przewodniczący Jarosław Pakuła poinformował, że była to decyzja samego prezydenta, Krzysztofa Żuka. Dlaczego nagle zdecydowano się o wycofaniu z tego pomysłu? Czekamy na komentarz miejskiego ratusza.

AKTUALIZACJA: Nie będzie nocnej prohibicji w Śródmieściu i na Starym Mieście. Dlaczego prezydent wycofał się z pomysłu? Mamy komentarz miasta

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.