Konkurs: Jak nazwać basen olimpijski w Lublinie?

basen lublin

Aquapark Lublin? Aquadrom? Aqualandia? Aqua City? Miasteczko Wodne? Jak ma się nazywać kompleks pływalni zlokalizowany przy al. Zygmuntowskich? Nazwę dla obiektu wartego 100 mln wybiorą mieszkańcy w konkursie, w którym do wygrania jest 5 wejściówek na pływalnie przy Łabędziej. Głosowanie potrwa do 6 lutego.

Konkurs ma charakter otwarty. Każdy może podać swoją propozycję nazwy nowego kompleksu pływackiego, który powstaje przy Al. Zygmuntowskich. Mieszkańcy mogą też zagłosować na jedną z nazw zaproponowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji: Aquapark Lublin, Aquadrom, Aqualeria, Aqualand, Aqualandia, Aquamania, Aqua Fun, Aqua City, Galeria Wodna, Miasteczko Wodne, Miasto Wody lub zgłosić własny pomysł na nazwę obiektu. Konkurs trwa do 6 lutego (piątek).

Propozycje nazwy można przesyłać mailem na adres: [email protected] lub pocztą tradycyjną na adres: MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie, ul. Filaretów 44, 20-609 Lublin (z dopiskiem: „Konkurs”)

Wśród wszystkich uczestników konkursu zostanie rozlosowanych 5 zaproszeń do Centrum Sportowo-Rekreacyjnego przy ul. Łabędziej w Lublinie.

6 Elewacja GłównaZespół krytych basenów powstaje przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie. Będzie to jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów pływackich w kraju. Kompleks będzie składał się z dwóch części: sportowej oraz rekreacyjnej.

W pierwszej, centralnej części znajdzie się 50-metrowy basen olimpijski z ruchomym dnem, który dzięki specjalnym konstrukcjom będzie można dzielić na rożne głębokości. Wokół niego staną trybuny dla 2100 widzów. Basen będzie przeznaczony do rozgrywania zawodów pływackich na poziomie międzynarodowym wysokiej rangi na krótkich i długich dystansach, rozgrywek piłki wodnej oraz do treningów.

1 Hol WejściowyDruga część będzie połączona z budynkiem dotychczasowego basenu. Znajdą się tu baseny rekreacyjne ze strefami do nauki pływania i hydromasażu, sztuczną rzeką, zjeżdżalnią i pomieszczeniami technicznymi w podbaseniu. Obok zespołu sportowego powstanie miniaquapark.

8 Hala Basenów Rekreacyjnych

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.