Koniec utrudnień na al. Witosa. Skrzyżowanie z ul. Doświadczalną już po przebudowie

Przebudowane skrzyżowanie al. Witosa i ul. Doświadczalnej
Przebudowane skrzyżowanie al. Witosa i ul. Doświadczalnej | fot. Miasto Lublin

Zakończyła się przebudowa skrzyżowania al. Witosa z ul. Doświadczalną w Lublinie. W ramach prac ulice zyskały dodatkowe pasy skrętu, przebudowana została sygnalizacja świetlna, wyznaczone przejazdy rowerowe i przejścia dla pieszych.

Koniec przebudowy skrzyżowania na al. Witosa

Po przebudowie powstały dodatkowe pasy do skrętu w lewo i w prawo z al. Witosa w ul. Doświadczalną oraz dodatkowy pas do skrętu z ul. Doświadczalnej w al. Witosa. Prace objęły również sygnalizację świetlną. Dostosowano też długości pasów do obecnego natężenia ruchu, co pozwoli na to, by kumulacja pojazdów odbywała się na właściwych pasach.

Wybudowano także budowę brakującego odcinka drogi rowerowej od ul. Jagiełły do ul. Vetterów wraz z przejazdem rowerowym przez skrzyżowanie, co poprawi bezpieczeństwo rowerzystów. Prace objęły także oświetlenie uliczne, chodniki oraz zatoki autobusowe. Całość dopełniła nowa infrastruktura do obsługi komunikacji miejskiej – wiaty przystankowe, biletomat i punkt dynamicznej informacji pasażerskiej.

Inwestycja przeszła już odbiory techniczne i we wtorek (31.10) od godzin popołudniowych ul. Doświadczalna będzie otwarta dla ruchu.

Wykonawcą prac jest spółka Strabag, a ich wartość to blisko 11,6 mln zł.

Zakończenie objazdów

Z uwagi na zakończenie prac na skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Doświadczalnej od wtorku 31 października od początku kursowania komunikacji miejskiej, linie nr 7, 21, 23, 36, 47, 70, 73 i N2 powracają na swoje podstawowe trasy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.