Koniec utrudnień dla pasażerów komunikacji miejskiej

trolejbus komunikacja miejska ztm mpk lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Dobiegają końca prace przy przebudowie zatok przystankowych w okolicy przebudowywanego ronda Lubelskiego Lipca ’80. To oznacza koniec utrudnień dla pasażerów.

Przebudowa zatok przystankowych była realizowana w ramach przebudowy ronda Lubelskiego Lipca ’80 i okolicznych ulic. Mowa tu o zatokach na: ul. Męczenników Majdanka, ul. Wolskiej, ul. Fabrycznej al. Piłsudskiego, ul. Kunickiego i ul. Lubelskiego Lipca ’80.

Nie zmienił się dotychczasowy układ zatok autobusowych, natomiast zostały wykonane nowe wiaty przystankowe, a przestrzeń przystanków została dostosowana dla osób z niepełnosprawnością m.in. poprzez zastosowanie płyt prowadzących. W ramach zadania wymieniono całą konstrukcję zatok i wykonano nawierzchnię betonową.

Na dzień dzisiejszy dopuszczone do ruchu są zatoki przystankowe przy: ul. Piłsudskiego ul. Lubelskiego Lipca’80 ul. Kunickiego ul. Droga Męczenników Majdanka ul. Krańcowej 3 zatoki przy ul. Wolskiej. W najbliższych dniach kolejne zatoki zostaną udostępnione do użytku.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.