Koniec spokojnej pogody. Na horyzoncie ochłodzenie i opady deszczu

Koniec spokojnej pogody. Na horyzoncie ochłodzenie i opady deszczu
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W ostatnim czasie mogliśmy cieszyć się wyżową, słoneczną aurą. W ciągu najbliższych dni sytuacja ulegnie jednak zmianie. Na horyzoncie ochłodzenie i opady deszczu.

Nadciąga ochłodzenie i opady deszczu

Od zachodu Polska zaczyna dostawać się w zasięg zatoki związanej z niżem znad Wysp Brytyjskich oraz towarzyszących jej frontów atmosferycznych. Chłodne i suche powietrze pochodzenia arktycznego, które zalega jeszcze na wschodzie naszego kraju, stopniowo zostanie zastąpione przez cieplejszą i zdecydowanie wilgotniejszą masę powietrza polarnego morskiego. Przyniesie ona sporo chmur oraz opady deszczu, miejscami bardzo intensywne.

W czwartek (8.09) na zachodzie i południu Polski wystąpią gwałtowne burze, którym towarzyszyć będą ulewy, silne porywy wiatru, a lokalnie również grad. W kolejnych dniach burze oraz strefa opadów deszczu będą przemieszczały się stopniowo w głąb kraju. W piątek (9.09) najsilniejsze opady na wschodzie i północnym wschodzie Polski. Duże zachmurzenie spowoduje, że temperatura w tych regionach nie wzrośnie w ciągu dnia powyżej 12-14°C. Na pozostałym obszarze kraju temperatura będzie oscylowała w granicach 18-23°C.

Weekend pochmurny i deszczowy, z temperaturą od 21-23°C na północy do 13-15°C na południu.

Prognozowane opady deszczu na czwartek 8.09
Prognozowane opady deszczu na czwartek 8.09 | fot. IMGW

Źródło: IMGW

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.