Rowery miejskie na minuty w całej Polsce muszą konkurować z pojazdami elektrycznymi. Widać to też w Lublinie. Mimo tego system Lubelskiego Roweru Miejskiego zaliczył w tym sezonie wzrost liczby wypożyczeń.
Urzędnicy oceniają sezon bardzo pozytywnie
Za nami dziewiąty sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego, lecz wcale nie oznacza to, że rowery znikną z ulic Lublina. Od połowy listopada do dyspozycji użytkowników pozostanie 300 jednośladów, a z początkiem grudnia będzie ich 100. Czas funkcjonowania rowerów w okresie zimowym będzie uzależniony przede wszystkim od warunków pogodowych oraz zainteresowania.
„Dane za blisko osiem miesięcy pokazują, że Lubelski Rower Miejski jest popularnym środkiem transportu. Dlatego w pilotażowej formie chcemy go również utrzymać w miesiącach zimowych. Pozostawienie określonej liczby rowerów rozlokowanych na 10 najpopularniejszych stacjach pozwoli na zbadanie potencjału prowadzenia wypożyczalni w okresie zimowym i wyznaczy kierunek działań na kolejny sezon” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.
W tym sezonie Lubelski Rower Miejski wypożyczono ponad 152 tys. razy, a liczba jego użytkowników to 21,3 tys. osób. W ubiegłym sezonie, gdy system rowerów był jeszcze zarządzany przez spółkę Nextbike Polska (obecnie pieczę nad nim sprawuje MPK Lublin), liczba wypożyczeń wyniosła prawie 120 tysięcy. Użytkownicy LRM przejechali na jednośladach łącznie 485 tys. kilometrów.
Zobacz także: Lublin wyda ponad 10 milionów złotych na rowery miejskie
Najpopularniejszymi stacjami w tym sezonie były: ul. Piłsudskiego / MPWiK (ilość zwrotów 3058); ul. Osmolicka / Słoneczny Wrotków 2 (ilość zwrotów 3053); ul. Nadbystrzycka / Politechnika Lubelska (ilość zwrotów 2533); al. Tysiąclecia / Plac Zamkowy (ilość zwrotów 2348); ul. Nadbystrzycka / ul. Pozytywistów (ilość zwrotów 2205).
Od 21 marca, kiedy wystartował sezon rowerów miejskich do końca października dochody z systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego wyniosły ponad 260 tys. złotych.
Zobacz także: Koniec darmowej jazdy rowerami miejskimi. Od 15 maja nowa aplikacja i płatne przejazdy
Dodaj swój komentarz