Koniec darmowego parkowania przy Aqua Lublin. Płatne parkowanie przez 7 dni w tygodniu

Oznakowanie i parkomaty na parkingu pod Aqua Lublin
Oznakowanie i parkomaty na parkingu pod Aqua Lublin | fot. Dominik Wąsik

Od wtorku 10 maja parking przy Aqua Lublin będzie płatny. Klienci obiektów MOSiR będą mogli korzystać z miejsc parkingowych na preferencyjnych zasadach. Płatne parkowanie będzie obowiązywać przez 7 dni w tygodniu.

To koniec darmowego parkowania przy Aqua Lublin

Chodzi o cały parking sąsiadujący z obiektami zarządzanymi przez MOSiR, począwszy od głównego parkingu przeznaczonego dla klientów kompleksu Aqua Lublin i lodowiska Icemania, poprzez parking wzdłuż Hali im. Z. Niedzieli, aż do stacji benzynowej u zbiegu Al. Zygmuntowskich i Al. Piłsudskiego. Łącznie to ok. 400 miejsc parkingowych.

„Parking będzie płatny przez 7 dni w tygodniu, przez całą dobę. Wszystkie wjazdy i wyjazdy pozostają bez zmian. Przy wjazdach nie zostały zamontowane żadne szlabany. Na parkingu pojawiły się za to parkometry oraz pełne oznakowanie informujące, że parking jest płatny” – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR.

Klienci zapłacą tylko za pierwszą godzinę

Bilety parkingowe dla klientów obiektów MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4 w Lublinie po opłaceniu pierwszej godziny parkowania będą przedłużane w punkcie obsługi klienta do 4 godzin. Tak więc klienci MOSiR będą płacili za pierwszą godzinę, kolejne trzy godziny będą parkowali gratis.

Jak to będzie wyglądać w praktyce?

„Klient przyjeżdżający autem np. do Aqua Lublin parkuje samochód na parkingu przed kompleksem, kupuje w parkometrze bilet 1-godzinny, wydrukowany bilet wkłada za szybę samochodu, następnie udaje się do punktu obsługi klienta w Aqua Lublin, gdzie kupując bilet na basen informuje, że zaparkował przed kompleksem samochód o danym numerze rejestracyjnym, wówczas pracownik POK wprowadza ten numer do systemu i wydłuża czas postoju o kolejne trzy godziny. W przypadku płacenia za pomocą aplikacji mobilnej ścieżka wygląda identycznie, za wyjątkiem konieczności umieszczania wydrukowanego biletu za szybą samochodu” – tłumaczy Bednarczyk.

Stawki opłat za parkowanie będą wynosić odpowiednio:

– pierwsza godzina: 2,00 zł,

– druga godzina: 2,20 zł,

– trzecia godzina: 2,60 zł,

– każda kolejna godzina: 2,00 zł,

– kara za brak biletu: 95,00 zł,

– abonament miesięczny dla samochodu osobowego: 160,00 zł,

– opłata za postój autokaru jest równa pięciokrotności opłaty za postój samochodu osobowego.

Osoby niepełnosprawne będą uprawnione do bezpłatnego parkowania na podstawie niebieskiej karty parkingowej.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Basen drogi, że tylko ukrainców stać a jeszcze parking za 10 zł, Pozdro

  2. A co z zawodami? Jak wyglądają płatności za parking kiedy przywożę dziecko na zawody, które trwają kilka godzin?

  3. O kilkudziesięciu lat bez wyjątku kolejne władze Lublina zadłużały go bez opamiętania… Obecnie Lublin jest na drugim miejscu w Polsce pod względem zadłużenia (po Toruniu)…
    Żeby było go stać na ciągłość spłat kredytów spodziewajcie się gigantycznych podwyżek podatków i wszystkiego… inaczej bankructwo…