Koniec darmowego parkowania pod Auchan. 100 złotych kary za brak biletu

Parkomat na parkingu przed hipermarketem Auchan Czechów
Parkomat na parkingu przed hipermarketem Auchan Czechów | fot. Dominik Wąsik

Od 1 grudnia klienci hipermarketu Auchan na Czechowie są zobowiązani do pobrania bezpłatnego 120-minutowego biletu za parkowanie lub wniesienia odpowiedniej kwoty w przypadku dłuższego parkowania. W innym przypadku 100 złotych kary.

Płatne parkowanie pod Auchan

Klienci parkujący przed hipermarketem Auchan przy ul. Chodźki od 1 grudnia muszą pobrać z parkomatu bezpłatny 120-minutowy bilet, który upoważnia do darmowego parkowania na czas robienia zakupów, lecz nie dłuższy niż 120 minut. Jeśli klient planuje dłuższe zakupy niż 2 godziny, powinien uiścić opłatę w parkomacie wynoszącą 3 zł za każdą kolejną godzinę.

Brak biletu lub przekroczony bezpłatny czas parkowania kwalifikują kierowcę pozostawionego na parkingu pojazdu do kary, która wynosi 100 złotych. W regulaminie parkingu czytamy, że: „opłata zostanie obniżona do kwoty 70 złotych pod warunkiem uiszczenia jej w terminie 7 dni kalendarzowych od daty wystawienia wezwania”.

Przypomnijmy, że na podobne rozwiązanie zdecydowała się w ostatnich miesiącach Galeria Olimp, która dla parkingu zewnętrznego uruchomiła parkomaty. Klienci mogą skorzystać z parkingu przed galerią przez pierwsze dwie godziny. Opłata za trzecią godzinę parkowania wynosi 2 zł, a każdą następną 3 zł. Szczegóły: Koniec darmowego parkowania przy Galerii Olimp. Z parkingu korzystali nie tylko klienci

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kto taki mandat wypisze???
    Straż miejska, która będzie ,,koczować” pod Auchan, czy policja- której brak obowiązków pozwoli na zajmowanie się takimi bzdurami???
    Ten przepis i te zagrywki żukowian to bubel…
    Jeśli teren Auchan jest terenem prywatnym, to tylko na wezwanie może ktoś przyjeżdżać…

  2. Uważam że na początku powinno być pouczenie przy okazaniu paragonu z zakupów w Auchan. Robię tam zakupy i poprostu nie wiedziałam że zostały wprowadzone nowe przepisy z parkowania

  3. Właśnie znalazłem za wycieraczką podziękowanie za zakupy w Auchan. To były moje ostatnie zakupy w tym miejscu.