Koniec darmowego parkowania przy Galerii Olimp. Z parkingu korzystali nie tylko klienci

Galeria Olimp w Lublinie
Galeria Olimp w Lublinie | fot. Galeria Olimp

Kolejna galeria w Lublinie zdecydowała się na wprowadzenie opłat za parkowanie. Parkometry stanęły na parkingu przed Galerią Olimp. Dwie pierwsze godziny dla klientów są darmowe.

Płatne parkowanie przy Galerii Olimp

Parkingi przy obiektach handlowych to dla wielu mieszkańców czy pracowników okolicznych firm łakomy kąsek. Zazwyczaj są dobrze zlokalizowane i darmowe. Dlatego wiele osób, nie będąc klientami sklepu lubi z nich korzystać.

W ostatnich czasie parkomaty pojawiły się na parkingach przed wybranymi sklepami sieci Biedronka, Lidl, Kaufland i Leclerc w Lublinie. Teraz na podobny krok zdecydowała się Galeria Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy.

Dwie godziny za darmo

Parkometry i oznakowanie na parkingu pojawiły się kilka dni temu, a same zmiany obowiązują od 19 sierpnia. Pierwsze 120 min. postoju dla klientów Galerii Olimp jest darmowe. Opłata za trzecią godzinę parkowania wynosi 2 zł, a każdą następną 3 zł.

Klienci siłowni GetGym, Multikina, Koziołka i klubu Masters mają nie dwie, ale trzy pierwsze godziny darmowego parkowania. Jednak ten fakt muszą zgłosić w recepcjach, że korzystają z parkingu zewnętrznego.

Opłaty dotyczą wyłącznie parkingu zewnętrznego „pod chmurką”. Łącznie jest na nich ok. tysiąca miejsc. Natomiast na parkingu wielopoziomowym wszystkie miejsca pozostają w dalszym ciągu bezpłatne.

Opłatę za parking można dokonać w 12 parkomatach. Klienci mają do dyspozycji aplikację ePARK lub SkyCash.

Dlaczego wprowadzono płatne parkowanie?

„Zmiana ta była konieczna ponieważ parking przy Galerii Olimp wykorzystywany jest nie tylko przez klientów, ale także przez pracowników, mieszkańców, turystów pozostawiających swoje pojazdy poza Miejską Strefą Płatnego Parkowania, która po rozszerzeniu graniczy z parkingami Galerii Olimp. Sytuacja ta wpływa na znaczące uszczuplenie liczby miejsc parkingowych dostępnych dla klientów” – wyjaśnia na swojej stronie internetowej CH Olimp.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Czyli teraz bedzie duzo wolnych miejsc do parkowania . Ale jesli nadal nie bedzie to rozumiem ze uczciwe CH Olimp wycofa sie z tego pomysłu no bo przeciez nie jest oszustem i wydrwigroszem i nie chodzi o zysk za wszelką cenę.

  2. Coś chyba nie tak z tą aplikacją epark? Za 2 godziny wyświetla 6 zł. Z kolei w skycashu nie ma tej lokalizacji.