Konferencja budowlana – szanse i zagrożenia branży. Poznaj aspekty prawne

Konferencja budowlana - szanse i zagrożenia branży

Międzynarodowe Centrum Odszkodowań przy współudziale Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Lublinie organizuje 30 marca 2017 w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego konferencję dotyczącą aspektów prawnych w inwestycjach budowlanych.

 

Budownictwo jest jedną z najistotniejszych dziedzin jakie wpływają na rozwój cywilizacji. Firmy, które podejmują się działalności w tym zakresie muszą nie tylko sprostać wymaganiom takim jak terminowość oraz zapewnienie najwyższej jakości wykonywanych robót budowlanych, ale również działać w zgodzie z rygorystycznymi i często trudnymi do pojęcia przepisami prawa. Wynikają z tego liczne szanse oraz zagrożenia

 

W praktyce na rynku najlepiej odnajdują się przedsiębiorcy, którzy dysponują rozległą wiedzą prawniczą, bądź współpracują z odpowiednio wyspecjalizowanymi podmiotami. Liczne trudności wynikające z norm prawa sprawiają, że bardziej przezorni i skrupulatni realizują więcej projektów od konkurencji, która pomimo atrakcyjnej ceny i tożsamych kwalifikacji pominęła wymogi wynikające z obowiązującego prawa, bądź zaniechała podjęcia procedury odwoławczej, np. w przetargu nieograniczonym

 

Celem konferencji jest uświadomienie wynikających z przepisów prawa zagrożeń dla działalności budowlanej oraz kształtowanie świadomości prawnej przedsiębiorców, a w związku z tym zwiększanie ich szans na rynku.

 

Na konferencji poruszone będą zagadnienia z zakresu Działalności PZIiTB O/Lublin, rzeczoznawstwa budowlanego czy prawidłowego konstruowania umów jako szansy na uniknięcie ryzyka braku zapłaty za roboty dodatkowe i zamienne w budownictwie.

 
 

Konferencja odbędzie się 30 marca w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Start o godz. 9.30.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.