Komunikacja w Lublinie. Lubelskie standardy piesze

Lubelskie standardy piesze, czyli na co będzie stawiany główny nacisk w rozwoju komunikacji w Lublinie. Pismo zostało przygotowane przez grono specjalistów. Mieszkańcy mogą przekazać swoje uwagi i opinie na temat opracowanego dokumentu.

Lubelskie standardy piesze. Konsultacje z mieszkańcami  

„Lubelskie standardy piesze. Kierunki rozwoju pieszego w Lublinie” – taką nazwę nosi dokument, nad którym mogą pochylić się mieszkańcy Lublina. Dokument traktuje o komunikacji w Lublinie. Naciska na rozwój komunikacji pieszej. Mieszkańcy mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych, które odbędą się z udziałem zespołu autorskiego (10 października o 17:00 i 11 października o 10:00 w Ratuszu miejskim). Celem konsultacji jest rozmowa na temat projektu. Zebranie opinii i uwag mieszkańców miasta oraz przedstawicieli organizacji społecznych. Zgłoszone opinie będą służyły przygotowaniu ostatecznej wersji dokumentu. Podczas konsultacji mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na temat treści dokumentu.

Do tego każdy może zgłaszać swoje opinie na maila: [email protected]

Lubelskie standardy piesze. Kierunki rozwoju pieszego w Lublinie

Z załączonego dokumentu dowiadujemy się o jego wizji. Dokładniej, że piesi i transport pieszy będą traktowane w Lublinie priorytetowo przy opracowywaniu dokumentów strategicznych, planistycznych, projektów i realizacji obiektów budowlanych zgodnie z ideą zrównoważonej piramidy transportowej. Celem nadrzędnym dokumentu jest zwiększenie roli i jakości ruchu pieszego. Tym samym mają zostać uwzględnione potrzeby wszystkich grup użytkowników, w tym osób z ograniczoną mobilnością.

Piramida transportowa

Zgodnie z założeniami, fundamentem piramidy i zarazem najważniejszą jej częścią jest ruch pieszy. Następnie w hierarchii plasuje się transport miejski, później transport rowerowy, a na końcu indywidualny transport samochodowy.  Piramida transportowa rekomenduje taki układ komunikacji miejskiej, w której dąży się do tego, aby w jak największą ilość miejsc w mieście można było dość pieszo. Samochód ma być wybieramy w ostateczności, jako nieopłacalna forma transportu.

Dokument oraz koncepcja sieci pieszej (mapa)

„Lubelskie standardy piesze” to dokument składający się z siedmiu części.

 1. Wizja
  Cele
  Promocja kultury chodzenia
 2. Diagnoza
 3. Koncepcja sieci pieszej
 4. Rola ruchu pieszego
  Funkcje ulic i przestrzeni pieszych
  Podstawowe zasady kształtowania przestrzeni pieszych
 5. Plan działań
 6. Monitorowanie
 7. Standardy piesze – zasady organizacji ruchu pieszego

Mieszkańcy mogą zapoznać się z dokumentem oraz  z mapą koncepcyjną sieci pieszej w Lublinie poprzez naszą stronę.  Oba pliki udostępniamy poniżej.

Mapa - koncepcja sieci pieszej

Projekt dokumentu -Strandardy i kierunki rozwoju ruchu pieszego_wersja do konsultacji społecznych

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.