Komunikacja miejska wraca do normy. Zmniejszą częstotliwość kursowania dwóch linii trolejbusowych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od dziś funkcjonowanie komunikacji miejskiej w Lublinie ma wrócić do normy. Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie opanował sytuację po zerwaniu umowy przez firmę Warbus.

Od soboty 20 lipca wszystkie kursy na liniach, gdzie do tej pory kursowały także autobusy firmy Warbus (linie 2, 3, 6, 10, 13, 14, 20, 26, 30, 31, 32, 39, 40, 42 i 45) będą realizowane w pełnej obsadzie. Realizację kursów po spółce Warbus przejęli pozostali przewoźnicy (MPK Lublin, LLA i IREX).

Z uwagi na sezon urlopowy i ograniczone zasoby kierowców, podjęliśmy decyzję o zmniejszeniu częstotliwości z 10 na 20 minut, na dwóch liniach trolejbusowych 151 i 158. Linie te w całości będą obsługiwane taborem przegubowym” – informuje Justyna Góźdź z ZTM Lublin.

Urzędnicy tłumaczą, że korekta częstotliwości kursowania linii 151 i 158, nie ograniczy znacząco dostępności komunikacyjnej, a pozwoli na kontynuację ciągłości przewozów, po zerwaniu umowy przez spółkę Warbus.


CZYTAJ TAKŻE

Korzystanie z biletów w związku z brakiem realizacji kursów przez firmę Warbus

Autobusy firmy Warbus nie wyjechały dziś na ulice Lublina. Pilna narada w siedzibie ZTMKomentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Zaorać Kunickiego i DMM jak linię PKP do Warszawy i w ogóle nie będą musiały jeździć !!