Kolorowe oświetlenie kamienic Starego Miasta podczas Carnavalu Sztuk-Mistrzów

Po raz kolejny Rynek Starego Miasta i Plac Po Farze rozbłysną kolorowymi LEDami. W tej barwnej scenerii, stworzonej dzięki innowacyjnym i energooszczędnym rozwiązaniom Philips LED, podziwiać będzie można pokazy chodzenia po taśmach, występy buskerów czy iluzjonistów oraz słuchać koncertów.

Od 23 do 26 lipca 2015 r. w Lublinie odbywać się będzie VI edycja Carnavalu Sztukmistrzów, czyli wydarzenia promującego ideę i sztukę Nowego Cyrku. Ponad 40 artystów, m.in. akrobatów, żonglerów, kuglarzy, klownów czy iluzjonistów zaprezentuje ponad 150 przedstawień, z czego większość będzie odbywać się w otwartej przestrzeni miejskiej.

Philips, partner Carnavalu Sztukmistrzów, wykreuje na Rynku Starego Miasta dynamicznie ziluminowaną przestrzeń, która stworzy świetlną scenerię dla przedstawień odbywających się wieczorem, w zabytkowej przestrzeni Lublina. 30 kamienic oraz Trybunał rozbłyśnie przy użyciu 360 opraw Philips LED RGB, pozwalających na uzyskanie wielu scen świetlnych dzięki inteligentnym systemom sterowania.

Carnaval Sztukmistrzow-iluminacja Philips-1
Oświetlenie kamienic Rynku Starego Miasta

 

Ponadto, na Placu Po Farze powstanie Plac Braci Philips. Będzie to przestrzeń stworzona pod 220 dynamicznie ziluminowanymi parasolami zawieszonymi na wysokości 4 metrów, w której odbywać się będą pokazy świetlne i koncerty. Do ich oświetlenia zostanie wykorzystane 25 indywidualnie sterowanych reflektorów Philips LED, dzięki czemu każdego dnia Carnavalu Plac Braci Philips zostanie rozświetlony 16 milionami kolorów.

Carnaval Sztukmistrzow-Plac Braci Philips
Dynamiczna przestrzeń świetlna na Placu Po Farze

 

Wszystkie atrakcje będą komunikowane na żywo przez Philips Social Newsroom na 12 profilach społecznościowych połączonych w jedną platformę komunikacyjną #miastoswiatła. Na uczestników czeka wiele konkursów internetowych, fotograficzna gra miejska oraz atrakcyjne nagrody.

– „Światło definiuje przestrzeń miejską po zmroku, oddaje energię miasta i tworzy niepowtarzalną atmosferę, integrując ludzi. To jest prawdziwa moc sztuki oświetleniowej. Dodatkowo, podczas Carnavalu Sztukmistrzów ziluminowane przestrzenie miejskie współgrać będą ze spektaklami przygotowanymi przez artystów. W ten sposób wspólnie tworzyć będziemy wielowymiarowe, niepowtarzalne widowisko, które z pewnością zachwyci gości Carnavalu” – podsumował Bogdan Rogala, wiceprezes zarządu Philips Lighting Poland.

Do iluminacji Rynku Starego Miasta oraz rozświetlania Placu Braci Philips wykorzystane zostaną innowacyjne, energooszczędne rozwiązania Philips LED. Zainstalowanych zostanie 360 opraw o łącznej mocy 10 kW. Całkowity koszt energii elektrycznej wykorzystanej przez Philips w cztery dni Carnavalu wyniesie niespełna 100 zł. To pokazuje, że oświetlenie LED może być piękne i jednocześnie energooszczędne.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.