Kolejny zielony przystanek w Lublinie. Wiadomo gdzie stanie

Zielony przystanek przy al. Kraśnickiej (Nałęczowska 01)
Zielony przystanek przy al. Kraśnickiej (Nałęczowska 01) | fot. MPK Lublin

Trzeci w Lublinie zielony przystanek zostanie zrealizowany w ramach zwycięskiego projektu VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Stanie przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej.

Zielony przystanek w Lublinie

Zielony przystanek stanie przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Jego realizacja jest możliwa dzięki zwycięskiemu projektowi D-126 w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. ZTM właśnie ogłosił zapytanie i czeka na oferty firm zainteresowanych realizacją do końca czerwca.

Elementy konstrukcyjne obiektu muszą być wykonane profili stalowych i zabezpieczone antykorozyjnie. Wypełnienia ścian tylnej i bocznych muszą stanowić szyby hartowane o grubości min. 8mm. ZTM chce, by siedziska i oparcia były wykonane z listew drewna iglastego zabezpieczone impregnatem grzybobójczym i polakierowane lakierem bezbarwnym. Długość ławki przewidziano na całej długości wiaty.

Z czego będzie składał się zielony dach? Wykonawca będzie musiał zastosować różne gatunki roślin z rodzaju Sedum L. (rozchodnik), które będą odporne na ekstremalne warunki pogodowe i niekorzystne oddziaływanie czynników środowiska miejskiego oraz będą zdolne do czasowej retencji wody opadowej. Na dachu należy zastosować sadzonki w rozstawie co 20-30 cm na całej powierzchni dachu wiaty, ilość sadzonek min. 100 szt.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.