Kolejny fragment ul. Lubartowskiej z nowymi chodnikami. Prace ruszą wiosną

Wymienią chodniki na kolejnym fragmencie ul. Lubartowskiej
Wymienią chodniki na kolejnym fragmencie ul. Lubartowskiej | fot. Miasto Lublin

Na kolejnym fragmencie ul. Lubartowskiej pojawią się nowe chodniki. Chodzi o remontu chodników na odcinku od al. Solidarności do ul. Probostwo. Z nowych ciągów pieszych mieszkańcy skorzystają w maju.

Remont chodników na ul. Lubartowskiej

Roboty drogowe dotyczą około 130 m chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej, na fragmencie od al. Solidarności do ul. Probostwo. Nowe chodniki powstaną na powierzchni około 660 m2 i będą wykonane z kostki brukowej.

„Zastosowanie takiego materiału zapewni spójność architektoniczną i estetyczną z przyległymi ulicami oraz istniejącym ciągiem pieszym na odcinku od ul. Obywatelskiej do ul. Probostwo” – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Na całej długości remontowanego chodnika wykonawca wymieni także krawężniki. Dodatkowo do odnowy przeznaczono powłoki malarskie kwietników i koszy na odpady oraz słupków wygrodzeniowych.

W ramach zadania przewidziano także regulację naziemnych elementów infrastruktury uzbrojenia podziemnego oraz czyszczenie słupków i tarcz oznakowania poziomego.

Wyłoniony w postępowaniu wykonawca będzie miał czas na realizację prac do połowy maja.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.