Kolejne trzy osoby zostały zatrzymane przez policjantów CBŚP w związku z fałszowaniem dokumentów poświadczających zaszczepienie się przeciwko covid-19. To pracownicy służby zdrowia.
Lekarz, pielęgniarka i położna
Śledztwo dotyczy działania zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie są podejrzani o organizowanie tzw. paszportów covidowych za opłatą. Sprawę wyjaśniają policjanci z Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie.
Przed kilkoma dniami funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 11 osób, w tym także z Lublina. Materiał: Pomagali uzyskać paszport covidowy za pieniądze. Zatrzymano 11 osób, w tym pracownika punktu szczepień
Wczoraj policjanci CBŚP zatrzymali kolejne 3 osoby podejrzane o zakupienie fałszywych zaświadczeń potwierdzających przyjęcie szczepionki przeciwko covid-19. Działania przeprowadzono w województwie pomorskim i małopolskim. Wszystkie 3 kobiety są powiązane ze środowiskiem medycznym, w związku z czym prokurator zastosował wobec nich zawieszenie w prawach wykonywania zawodu. To lekarz, pielęgniarka i położna.
Jak informują śledczy łącznie w sprawie występuje 14 podejrzanych i sprawa wciąż jest rozwojowa. Policjanci wspólnie z prokuratorem ustalają wszystkie osoby zamieszane w ten proceder, w tym także osoby, które kupowały fałszywe poświadczenie zaszczepienia się.
Ważny temat? Prześlij newsa!
Czekamy na Wasze informacje, zdjęcia i filmy.
Bądź na bieżąco z Lublinem!
Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się w naszym mieście.
Najciekawsze wiadomości ze spottedlublin.pl znajdziesz w Google News!
Dodaj opinię