Kolejne porzucone rowery miejskie w Lublinie – jest ich coraz więcej

61610698 1398319250308031 4038743522944221184 n 1
Porzucony rower miejski przy ul. Nowomiejskiej | fot. czytelnik Sławek

Piękna pogoda zachęca do aktywnego spędzania czasu. Wiele osób postanowiło skorzystać z rowerów miejskich. Niestety część użytkowników nie potrafi poszanować wspólnej własności.

Użytkownicy zostawiają rowery m.in. na przystankach, w parkach czy zaroślach. Zdarzały się przypadki, że rowery zostały wrzucane do rzek na terenie naszego miasta. Zwracają na to uwagę także mieszkańcy Lublina, którzy piszą do naszej redakcji o kolejnych porzucanych rowerach miejskich.

Dwa porzucone rowery zostały znalezione w ubiegły weekend przez naszych Czytelników. – „Rower miejski po nocy kultury wylądował za ogrodzeniem wieżowca przy ul. Nowomiejskiej 1. Za wybujałym trawnikiem na rogu Nadbystrzyckiej i Nowomiejskiej. Leży i czeka na cyklistów” – pisze czytelnik Sławek.

Drugi porzucony rower znajdował się w krzakach przy ul. Śniadeckiego 24.

Wysokie kary

Operator Lubelskiego Roweru Miejskiego przypomina, że opłaty za wypożyczenie są naliczane do momentu zwrócenia roweru. Po przekroczeniu 12 godzin może nas to kosztować 200 złotych. W przypadku utraty lub całkowitemu zniszczeniu jednośladu użytkownik jest obciążany kwotę 2 tys. zł

Przedstawiciele LRM apelują do mieszkańców o zgłaszanie przypadków porzucanych rowerów. Pracownicy firmy odstawią go na miejsce, a wypożyczający poniesie konsekwencje.

Osoby, które znalazły porzucony rower powinny skontaktować się z naszą infolinią pod numerem 22 244 13 13 (od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00) i zgłosić miejsce, w którym znajduje się jednoślad. W ramach wdzięczności takiej osobie, doładowujemy konto w naszym systemie kwotą 5-10 zł” – wyjaśnia Marek, rzecznik prasowy Nextbike, firmy, która jest operatorem Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Za odprowadzenie go (po wcześniejszym kontakcie z firmą Nextbike) do najbliższej stacji, jego konto użytkownika wypożyczalni rowerów zostanie doładowane kwotą 10 zł. Jeżeli tylko zawiadomi o takim fakcie, jego konto zostanie zasilone kwotą 5 zł.

Trzeba pamiętać, że użytkownicy miejskiego roweru nie są anonimowi. System odnotowuje zarówno kto wypożyczył rower jak i który (jednoślady posiadają identyfikatory). Pamiętajmy, że każda ze stacji jest wyposażona w kamery monitoringu.

Jeśli masz zdjęcie porzuconego roweru miejskiego, prześlij nam na redakcyjnego maila: [email protected]

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.