Kolejne oszustwo "na policjanta". Lublinianka straciła 20 tys. złotych

Pieniądze | fot. shutterstock

Ofiarą oszustwa „na policjanta” padła 82 letnia mieszkanka Lublina. Wypłaciła 20 tys. zł i zostawiła je przy koszu na śmieci.

 

Do mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za funkcjonariusza policji. Mówił, że jej konto w banku jest zagrożone, że powinna jak najszybciej wypłacić gotówkę. 82 latka uwierzyła.

 

Poszła do banku, a później zgodnie z przekazaną instrukcją zostawiła pieniądze pod jednym z koszy na śmieci. Dopiero później po powrocie do domu i rozmowie z córką zorientowała się, że została oszukana.

 

Tylko wczoraj podobne telefony odebrało jeszcze dwoje mieszkańców Lublina. Na szczęście nie dali się zwieść fałszywym funkcjonariuszom.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.