Kolejne kontrole głośności wydechów na ulicach Lublina. Policjanci zatrzymali 3 dowody rejestracyjne

Policjanci zatrzymali kierującemu mercedesem dowód rejestracyjny za zbyt głośny wydech
Policjanci zatrzymali kierującemu mercedesem dowód rejestracyjny za zbyt głośny wydech | fot. KMP Lublin

Funkcjonariusze drogówki, przy wsparciu innych służb i instytucji przeprowadzili wzmożone kontrole taksówek i firm przewozowych. Sprawdzano także emisję hałasu innych samochodów i motocykli. W trzech przypadkach normy głośności wydechu zostały znacznie przekroczone.

Zbyt głośny wydech

To już kolejna w ostatnich dniach przeprowadzona przez lubelską drogówkę kontrola głośności wydechów aut poruszających się po ulicach Lublina. W ubiegłą środę (8.06) policjanci zatrzymali kierującego fordem mustangiem. Podczas sprawdzenia sonometrem emisja hałasu auta przekraczała normy. Kierowca został ukarany mandatem karnym i stracił dowód rejestracyjny pojazdu.

Czytaj więcej: Policjanci zabrali kierującemu mustangiem dowód rejestracyjny. Wszystko przez zbyt głośny wydech

Dwa dni później, w piątek (10.06) funkcjonariusze lubelskiej drogówki, przy wsparciu innych służb i instytucji przeprowadzili wzmożone kontrole taksówek i firm przewozowych, o czym informowaliśmy w tym materiale: Kontrole kierowców Bolt, Uber i FreeNow. Wspólna akcja policji i WITD w Lublinie. Sprawdzano także emisję hałasu innych samochodów i motocykli.

Wśród ukaranych kierowców znaleźli się trzej mężczyźni, którzy w swoich pojazdach mieli zamontowane zbyt głośne wydechy. Rekordzistą okazał się być 30-latek, który jechał mercedesem. W jego przypadku sonometr wykazał emisję hałasu na poziomie 111 dB. W tych przypadkach kierowcy również zostali ukarani mandatami i stracili dowody rejestracyjne.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.