Kontrole kierowców Bolt, Uber i FreeNow. Wspólna akcja policji i WITD w Lublinie

Funkcjonariusze WITD kontrolowali pojazdy TAXI
Funkcjonariusze WITD kontrolowali pojazdy TAXI | fot. WITD Lublin

Policjanci z lubelskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzali w piątek stan techniczny pojazdów, jak i wymagane uprawnienia do wykonywania przewozu osób. Poznaliśmy wyniki tych kontroli.

Kontrole taxi w Lublinie

Akcja została przeprowadzona wspólnie przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Okręgowego Urzędu Miar oraz przedstawiciela Urzędu Miasta Lublin.

„Przedmiotem kontroli, oprócz uprawnień kierowców, wymagań licencyjnych, stanu technicznego pojazdów były także zagadnienia związane z prawidłowością działania taksometrów. Kierujących badano również pod kątem zawartości alkoholu i narkotyków” – mówi Paweł Gruszka, rzecznik WITD w Lublinie.

Kontroli poddano około 70 pojazdów. W jednym przypadku stwierdzono brak uprawnień licencyjnych do wykonywania przewozów taxi na terenie Lublina. Stwierdzano także brak wymaganych orzeczeń lekarskich i psychologicznych, a najczęstszą nieprawidłowością było niewyposażenie kierowcy w wymagany dokument tj. wypis z licencji.

Na kierowców nałożono 31 mandatów karnych nie tylko za braki w dokumentacji, ale także za rażące naruszenia przepisów o ruchu drogowym. Zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych.

„Jeden z kierowców przyjął mandat karny w kwocie 500 złotych, po czym złożył pismo o uchylenie tego mandatu. Jak stwierdził, jest osobą młodą (18 lat), dopiero od miesiąca posiada prawo jazdy, i jeszcze nie zna swoich obowiązków jako kierowca taksówki” – informuje Paweł Gruszka.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.