Kolejne działania policji „Stop-drift” na ulicach Lublina. W weekend zabrali prawie 20 dowodów rejestracyjnych

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny kierowcy hondy
Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny kierowcy hondy | fot. KMP Lublin

Ponad 100 skontrolowanych pojazdów, prawie 80 wykroczeń oraz 18 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to efekty kolejnych już działań policji „Stop-drift” na ulicach Lublina.

Zakłócali spoczynek nocny

Wzmożone kontrole w ramach akcji „Stop-drift” prowadzone były od piątku (28.10). W swoich działaniach policjanci z wydziału ruchu drogowego skupili się na kierowcach rażąco naruszających zasady bezpieczeństwa. Podczas patroli znaczącą rolę odgrywali policjanci grupy „SPEED”, dla których priorytetem było ujawnianie szczególnie niebezpiecznych zachowań.

Prowadzone były kontrole prędkości, sprawdzana była trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz tradycyjnie głośność wydechów. Policjanci podczas działań skontrolowali przeszło 100 pojazdów i ujawnili prawie 80 wykroczeń. Znaczna część naruszeń dotyczyła nadmiernej prędkości.

Policjanci przekazali, że w dalszym ciągu na ulicach Lublina pojawiają się kierowcy z niedozwolonymi przeróbkami układu wydechowego pojazdów lub innymi niezgodnymi z prawem modyfikacjami. Z tego powodu zatrzymano 18 dowodów rejestracyjnych.

Kontrola BMW Safety Car Level Hard
Kontrola BMW Safety Car Level Hard | fot. KMP Lublin

Wśród skontrolowanych znalazł się m.in. kierowca Hondy. Wydech w jego samochodzie przekraczał dozwolone normy emisji hałasu. Dodatkowo auto miało częściowo zamalowane i popękane reflektory, zamontowaną kierownicę bez homologacji oraz oklejoną przednią szybę.

Kierowca został ukarany wysokim mandatem. Dodatkowo stracił dowód rejestracyjny. Na koniec interwencji musiał wezwać lawetę, na której auto odjechało.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. brawo !!!
    Zapraszamy na Choiny rondo Margaret Tchatcher, zwłaszcza po deszczu.
    Sąsiad z ul. Beskidzkiej