Kolejne domki dla kotów wolno żyjących

Domki dla kotów wolno żyjących w Lublinie
Domki dla kotów wolno żyjących w Lublinie | fot. Miasto Lublin

W najbliższych tygodniach na terenie miasta pojawią się nowe domki dla kotów wolno żyjących. Według szacunków na terenie Lublina żyje około 2 tys. kotów wolno żyjących.

Domki dla kotów wolnożyjących w Lublinie

22 drewniane kocie domki w październiku pojawią się na terenie osiedli mieszkaniowych w Lublinie. Schronienia posiadają ocieplone ścianki oraz uchylny dach, który ułatwi utrzymanie czystości wewnątrz. Każdy z domków przeznaczony jest dla 6 kotów.

Schronienia pojawią się na terenach zarządzanych przez: LSM, SM Czuby, SM Spółdzielca, Spółdom, Osiedlowy Zarząd Budynków „Tatary” , Ad-Bud, PSM Kolejarz, PW Konkret, Wspólnota Mieszkaniowa Górna 4.

Według szacunków na terenie Lublina żyje około 2 tys. kotów wolno żyjących. Znajdują się one pod opieką społecznych opiekunów, którzy zajmują się ich dokarmianiem oraz pomagają w akcji sterylizacji tych zwierząt, dowożąc je do wybranych gabinetów weterynaryjnych.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ta inicjatywa bardzo mnie cieszy, ale trzeba mieć świadomość że znajdzie się zawsze ktoś, kto będzie chciał zaszkodzić zwierzętom. Domki powinny stać w miejscach monitorowanych lub możliwie niedostępnych dla ludzi np. za ogrodzeniem.