Kolejne chodniki w Śródmieściu zyskają nową nawierzchnię. Właśnie rusza remont

Zatoka autobusowa na ul. Lubartowskiej
Zatoka autobusowa na ul. Lubartowskiej | fot. Dominik Wąsik

Miasto bierze się za wymianę nawierzchni chodników na kolejnym fragmencie ul. Lubartowskiej w Lublinie. Z nowej infrastruktury piesi skorzystają w maju.

Remont chodników na ul. Lubartowskiej

Remont dotyczy około 130 m chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej, na fragmencie od al. Solidarności do ul. Probostwo w Lublinie. Powstaną one na powierzchni około 660 m2 i będą wykonane z kostki brukowej. Zastosowanie takiego materiału zapewni spójność architektoniczną i estetyczną z przyległymi ulicami oraz istniejącym ciągiem pieszym na odcinku od ul. Obywatelskiej do ul. Probostwo.

Na całej długości remontowanego chodnika wykonawca wymieni także krawężniki. Dodatkowo do odnowy przeznaczono powłoki malarskie elementów małej architektury – kwietników i koszy na odpady oraz słupków wygrodzeniowych. W ramach zadania przewidziano także regulację naziemnych elementów infrastruktury uzbrojenia podziemnego oraz czyszczenie słupków i tarcz oznakowania poziomego.

Prace będą podzielone na dwa etapy. W pierwszej kolejności nastąpi wymiana nawierzchni po stronie pawilonu „Bazar” z uwzględnieniem zachowania przejścia dla pieszych wzdłuż elewacji budynku przez cały okres trwania prac. Z kolei drugi etap prac to wymiana nawierzchni po przeciwnej stronie. Ten ciąg pieszy będzie zamknięty na czas prowadzonych robót, a ruch będzie odbywał się po przeciwnej stronie.

Koszt remontu to blisko 145 tys. zł, a termin zakończenia prac upływa 13 maja.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.