Kolejna sieć handlowa wprowadza ciche godziny we wszystkich sklepach

Stokrotka Optima
Stokrotka Optima | materiały prasowe

Stokrotka wprowadza tzw. „ciche godziny”. To ukłon w stronę osób z autyzmem, które dzięki temu rozwiązaniu dwa razy w tygodniu będą mogły zrobić zakupy w spokojnych warunkach.

„Ciche godziny” w sklepach Stokrotka obowiązywać będzie w każdą środę w godzinach od 8 do 10 i w każdą sobotę w godzinach 17-19 zostanie wyłączona muzyka. W tym czasie osoby ze spektrum będą miały pierwszeństwo w obsłudze we wszystkich kasach.

„Staramy się wspierać i reagować na zróżnicowane potrzeby naszych klientów. Udział w kampanii „Ciche Godziny” to wyraz empatii, solidarności oraz okazania szacunku osobom z autyzmem” – mówi Konrad Majkowski, Menadżer ds. Komunikacji i PR Stokrotki.

Jak wynika z badań Światowej Organizacji Zdrowia autyzm występuje u jednej osoby na sto. Jednak muszą sobie z nim radzić także najbliżsi, dla których rutynowe obowiązki są wielkim wyzwaniem. Dla osób z autyzmem robienie zakupów w tłoku i hałasie to źródło stresu, nierzadko paniki czy fizycznego bólu.

Ciche godziny w Stokrotce

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.