Kolejna lublinianka przekazała oszustom prawie ćwierć miliona złotych

złote monety napoleon
Zdjęcie ilustracyjne

Kosztowności o łącznej wartości blisko 250 tys. złotych padły łupem oszustów. 82-latka myśląc, że pomaga synowi, który spowodowała wypadek, przekazała 40 tys. dolarów, złote monety oraz pięć złotych zębów.

Myślała, że pomaga synowi, który spowodował wypadek

W piątek na numer stacjonarny 82-letniej mieszkanki Lublina zadzwoniła osoba, podająca się za jej syna. Mężczyzna powiedział, że spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Dodał, że jest na policji i współpracuje z funkcjonariuszami.

W trakcie rozmowy 82-latka została poproszona o przygotowanie wszystkich oszczędności, po które miał zgłosić się policjant. Niestety starsza kobieta uwierzyła w historię i przekazała oszustom kosztowności i pieniądze w łącznej kwocie blisko 250 tysięcy złotych.

Łupem sprawców padło 40 tysięcy dolarów, kilkadziesiąt złotych monet oraz 5 złotych zębów.

Przypomnijmy, że do podobnego oszustwa doszło na początku kwietnia. Do 88-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za policjanta i poinformował, że przestępcy planują włamać się jej do domu.

Do rozmowy włączyła się również osoba podająca się za prokuratora, która potwierdziła przedstawione okoliczności i pomogła namówić kobietę do przekazania oszczędności. Gotówka miała być złożona w depozycie na czas prowadzenia akcji.

Kobieta przekazała oszustom 240 tysięcy złotych, 1000 euro oraz 100 dolarów. Czytaj więcej: 88-latka przekazała oszustom prawie ćwierć miliona złotych

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Postarzała się o 6 lat w trakcie czytania tej informacji. W sumie, trudno się dziwić.