Lublin. 88-latka przekazała oszustom prawie ćwierć miliona złotych

pieniądze w reklamówce gotówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Niewiarygodne, ale metoda „na policjanta” wciąż działa. 88-latka z Lublina przekazała oszustom prawie 250 tys. złotych, bo uwierzyła, że ktoś planuje włamać się jej do domu.

Usłyszała hasło i przekazała oszustom prawie 250 tys. złotych

Do 88-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił telefon. Mężczyzna podający się za policjanta podczas rozmowy poinformował kobietę, iż funkcjonariusze są na tropie przestępców, którzy zamierzają włamać się do domu 88-latki.

Do rozmowy włączyła się również osoba podająca się za prokuratora, która potwierdziła przedstawione okoliczności i pomogła namówić kobietę do przekazania oszczędności. Gotówka miała być złożona w depozycie na czas prowadzenia akcji.

Seniorka uwierzyła w zmyśloną historię i przygotowała się na przyjście policjantki. Operacyjna miała dokładnie obejrzeć pieniądze i je zabezpieczyć. Kobieta do reklamówki włożyła 240 tysięcy złotych, 1000 euro oraz 100 dolarów.

Niedługo później do jej domu przyszła młoda kobieta, która podając wcześniej umówione hasło potwierdziła, że jest z policji. Oszustka wzięła od emerytki reklamówkę z gotówką i wyszła.

Kobieta postanowiła sprawdzić, jak policji idą działania zmierzające do zatrzymania przestępców planujących włamanie do jej domu. Wczoraj zadzwoniła na numer alarmowy 997, ale jak się okazało, policja nie prowadzi żadnej sprawy.

Sprawa została przekazana policjantom z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu, który dokładnie badają zabezpieczone ślady.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.