Kolejna łąka kwietna skoszona przez firmę zajmującą się utrzymaniem zieleni

65970862 10211716834315229 773084273509924864 o
Łąka kwietnia wzdłuż ul. Głębokiej skoszona przez firmę zajmującą się utrzymaniem zieleni | fot. Ania Zmysłowska‎

Mieszkańcy alarmują, że kolejna łąka kwietna, która powstała w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego została skoszona przez firmę zajmują się utrzymaniem zieleni w pasach drogowych.

Mowa tu o łące w pasie pomiędzy Al. Kraśnicką i ul. Głęboką o powierzchni 1194 m2, która powstała w 2018 roku z inicjatywy miasta.

Wzdłuż ulicy Głębokiej właśnie koszona jest kolorowa łąka kwietna. Komu to przeszkadza? Kierowcom?” – komentuje pani Ania, która sfotografowała pracownika firmy zajmującej się utrzymaniem zieleni w pasach drogowych, który kosił łąkę.

W tej sprawie skierowaliśmy się do lubelskiego ratusza z pytaniem o tę sytuację. Było to celowe działanie czy nieświadomość firmy? Po otrzymaniu odpowiedzi dodamy ją do tego materiału.

Przypomnijmy, że pod koniec maja ta sama firma skosiła kwietną łąkę na ul. Bernardyńskiej. Po nagłośnieniu tej sprawy prezydent Lublina Krzysztof Żuk polecił Miejskiemu Architektowi Zieleni, żeby zobowiązał firmę do odtworzenia łąki w tym miejscu.

Aktualizacja

Firma zajmująca się utrzymaniem zieleni na tym terenie wykonywała wczoraj prace pielęgnacyjne na obszarze ul. Głębokiej i Kraśnickiej, które polegały m.in. na obkoszeniu łąki, pieleniu itd. Łąka w tym miejscu jest zasiana w czterech kwadratowych kwaterach rozdzielonych trawą, dlatego firma kosiła w tym miejscu” – wyjaśnia Olga Mazurek-Podleśna z lubelskiego ratusza.


Czytaj więcej: Kwietna łąka przy ul. Bernardyńskiej została skoszona. Prezydent polecił jej odtworzenie

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Nikt jej nie znosił. Jest i ma się dobrze. Skoszony jest trawnik wokół niej.