Kwietna łąka przy ul. Bernardyńskiej została skoszona. Prezydent polecił jej odtworzenie

20247769 1523617984367401 408565046606814508 o 1
Łąka kwietna przy u zbiegu ul. Bernardyńskiej i ul. Zamojskiej | fot. UM Lublin

Prezydent Lublina po wieści o skoszonej łące kwietnej, która powstała w ramach Zielonego Budżetu Obywatelskiego przy ul. Bernardyńskiej polecił jej odtworzenie.

Wiem, że to ważne miejsce dla okolicznych mieszkańców, dlatego postanowiłem o jej odtworzeniu. Mam nadzieję, że w przeciągu miesiąca znowu będzie rozkwitać maciejką” – napisał Krzysztof Żuk na Facebooku.

To komentarz prezydenta Lublina po otrzymaniu informacji od mieszkańców o skoszonej łące kwietnej, która powstała w ramach pierwszej edycji Zielonego Budżetu Obywatelskiego przy skrzyżowaniu ul. Zamojskiej, ul. Bernardyńskiej i ul. Wyszyńskiego.

Prezydent tłumaczy, że był to błąd firmy zajmującej się utrzymaniem zieleni w pasach drogowych i polecił Miejskiemu Architektowi Zieleni, żeby zobowiązał firmę do odtworzenia łąki w tym właśnie miejscu.

Co prawda, ze względu na słabe warunki glebowe przy ul. Bernardyńskiej, łąka nie była ponownie zasiewana, ale ku naszej uciesze zasiała się samoistnie” – pisze prezydent Żuk.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.