Kolejna kontrola prędkości na al. Solidarności i kolejny kierowca stracił prawo jazdy

Estakada na alei Solidarności w Lublinie
Estakada na alei Solidarności w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

We wtorek na drogach regionu były prowadzone kaskadowe pomiary prędkości. Policjanci skontrolowali ponad 500 kierowców, z czego pięciu z nich straciło prawa jazdy.

Wtorkowe działania miały charakter prewencyjno-kontrolny. Szczególnym nadzorem objęte zostały miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Policjanci, w ramach działań prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach), jak i dynamicznie (przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem wykroczeń).

Funkcjonariusze lubelskiej drogówki podczas wczorajszych działań skontrolowali przeszło 500 kierujących. Ujawnionych zostało ponad 470 wykroczeń, w tym 360 związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Niestety nie obyło się bez rażących naruszeń przepisów ruchu drogowego i mundurowi zmuszeni byli do zatrzymania pięciu praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Rekordzistą okazał się być 19-letni kierowca nissana, który jadąc al. Solidarności przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 77 km/h” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Policjanci za popełnione wykroczenia naliczyli mu 10 punktów karnych. Dodatkowo mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych. Stracił też prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przypomnijmy, że podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali 57-letniego kierowcę peugeota, który jechał z prędkością ponad 120 km/h po al. Solidarności w kierunku centrum Lublina. Czytaj więcej: Jechał ponad 120 km/h po al. Solidarności. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bardzo niebezpieczne miejsce, Al Solidarności na wylocie do Lublina jeszcze przed wiaduktem na ul. Ducha, bądź schowany radiowóz za ekranem na Poligonowej a policjant schowany za latarnią z radarem. Bardzo niebezpieczne miejsca.