Kolejna burza nadciąga nad nasz region

Duszno, gorąco, słonecznie. Tak pokrótce można opisać dzisiejszy dzień. Nad nasz region nadciąga superkomórka, która niesie ze sobą intensywne opady deszczu i gradu.

Izolowana superkomórka burzowa, która przynosi intensywne opady deszczu, a także opady gradu, znajduje się obecnie w rejonie Sandomierza w woj. świętokrzyskim i zmierza w stronę Kraśnika.

imgw pogoda 20062016

Głównym zagrożeniem są bardzo intensywne opady deszczu, a także opady gradu, którego średnica może znacznie przekraczać 2 cm. Mogą również wystąpić również bardzo silne porywy wiatru.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega. – Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru lokalnie do około 100 km/h. Miejscami opady gradu, możliwy grad powyżej 3 cm.

Opracowanie pogody: IMGW & Polscy Łowcy Burz

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.