Kolejarze będą prowadzić prace na dwóch wiaduktach. Będą utrudnienia w ruchu!

IMG 20161020 171618
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kolejarze rozpoczynają prace na dwóch wiaduktach kolejowych na terenie Lublina. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Dalsza część tekstu poniżej.

W związku z modernizacją wiaduktów kolejowych wystąpią utrudnienia w ruchu w ciągu ul. Droga Męczenników Majdanka oraz ul. Janowskiej.

Na ul. Droga Męczenników Majdanka tymczasowa organizacja ruchu zacznie obowiązywać od najbliższej środy (7 sierpnia) i będzie polegała na zajęciu prawego, skrajnego pasa ulicy w kierunku Felina. Ten etap potrwa około 2 – 3 tygodnie.

W przypadku ul. Janowskiej utrudnienia będą polegały na zamknięciu przejazdu pod wiaduktem kolejowym. Taki stan potrwa od godzin porannych w czwartek (8 sierpnia) maksymalnie do piątkowego (9 sierpnia) wieczora. W tym czasie jako objazd będą funkcjonowały ulice: Diamentowa, Romera, Nałkowskich, Żeglarska.

Objazdy komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie informuje, że w związku z planowanym zamknięciem dla ruchu fragmentu ul. Janowskiej w rejonie wiaduktu kolejowego, związanym z przebudową ww. obiektu, od godz. 8.00 w dniu 8 sierpnia oraz w dniu 9 sierpnia przez cały dzień, będzie obowiązywać objazd dla linii nr 8, w obu kierunkach przejazdu ulicami: … – Krężnicka – Żeglarska – Nałkowskich – Romera – Diamentowa – Krochmalna – Nadbystrzycka – …

Dodatkowo, w celu obsługi komunikacyjnej mieszkańców ul. Janowskiej, w ww. dniach uruchomiona zostanie tymczasowa linia zastępcza nr 708, kursująca w obu kierunkach przejazdu po trasie: Janowska – stacja pomp – Janowska – Żeglarska – Nałkowskich – Romera (pętla końcowa linii nr 6).

W czasie trwania objazdów nie będą obsługiwane przystanki Koło NŻ 01 i 02 oraz Wąwozowa NŻ 01 i 02. Wykonawca robót zastrzegł sobie możliwość wcześniejszego zakończenia prowadzonych prac. W takim przypadku linia 8 powróci na swoją podstawową trasę, a linia 708 zakończy kursowanie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.